Tato stránka je urcena pro prohlížece podporující webové standardy, jinak muže být zobrazena nekorektne.

DISCS

Základním vybavením každého správného discgolfisty je alespoň jeden discgolfový disk. Disky se dělí podle rùzných kritérií. Třeba podle vzdálenosti na kterou se používají:

 • driver - disk používaný na velké vzdálenosti a velkou výchozí rychlost, zpravidla disk, kterým se háže první hod na každé jamce. Má velmi nízký profil, během letu má tendenci se stáčet, proto se hůře kontroluje směr letu.
 • middle - disk určený na střední vzdálenosti a přesnější hody s menší výchozí rychlostí, mívá o něco vyšší profil než driver
 • approach - tzv. přihazovací disk - používá se na krátké přesné hody ke koši ze vzdálenosti zhruba 30 metrù. Má vyšší profil, snadno se drží a kontroluje, létá rovně i v malých rychlostech
 • putter - dohazovací disk - je určen na finální hod do koše, má vyšší profil, snadno se drží a kontroluje, létá rovně i v malých rychlostech

Další dělení je podle letových vlastností. Let disku se dělí na dvě fáze: rychlou, kdy má disk po výhozu tendenci stáčet se zleva doprava (platí pro praváka házejícího backhandem) a pomalou, kdy se disk stáčí zprava doleva. Rozeznáváme disky:

 • stabilní (stable) - Směr letu disku se příliš nemění. Pokud je disk vypuštěn rovně s dostatečnou rychlostí, letí přímo.
 • hypostabilní (understable) - Disk se stáčí vpravo během rychlé fáze letu, po zpomalení se srovná a v závěru se stočí vlevo.
 • hyperstabilní (overstable) - Disk se stáčí vlevo i během rychlé fáze letu.

Výše uvedené platí, pokud disk vypouštíme z ruky vodorovně - let disku lze ovlivnit jeho náklonem při výhozu. Dále záleží i na gramáži - pro začátečníky jsou výhodnější lehčí disky, které jsou spíše hypostabilní a dobře se nesou po větru. Těžší disky (nad 170 g) jsou výhodnější pro silové hráče a pro hody proti větru.

Kde je sehnat?
 • Ultimo.cz
 • DON`T MISS !
  Registrace: 14/09 - 5th Doubles Teplice
  Registrace: 17/09 - VYHLÁŠENÍ SZDL (KADAŇ)
  Registrace: 9/11 - Christmas Osek open
  NEXT TEE-OF
  25/08 - Discgolfová liga Moravy a Slezska VII. Budišov nad Budišovkou
  7/09 - Discgolfová liga Moravy a Slezska VIII. Kobylí
  21/09 - SZDL KADAŇ
  RESULTS
  25/08 - Discgolfová liga Moravy a Slezska VII. Budišov nad Budišovkou
  11/08 - SZDL MOSTOV
  10/08 - Discgolfová liga Moravy a Slezska VI­. Šumperk
  3/08 - Vesec Open 2019
  LAST ACES
  LAST SCORES
  LINKS
  PHOTOS
  CONTACT
  Edisky