Tato stránka je urcena pro prohlížece podporující webové standardy, jinak muže být zobrazena nekorektne.

DISKY

Základním vybavením každého správného discgolfisty je alespoň jeden discgolfový disk. Disky se dělí podle rùzných kritérií. Třeba podle vzdálenosti na kterou se používají:

 • driver - disk používaný na velké vzdálenosti a velkou výchozí rychlost, zpravidla disk, kterým se háže první hod na každé jamce. Má velmi nízký profil, během letu má tendenci se stáčet, proto se hůře kontroluje směr letu.
 • middle - disk určený na střední vzdálenosti a přesnější hody s menší výchozí rychlostí, mívá o něco vyšší profil než driver
 • approach - tzv. přihazovací disk - používá se na krátké přesné hody ke koši ze vzdálenosti zhruba 30 metrù. Má vyšší profil, snadno se drží a kontroluje, létá rovně i v malých rychlostech
 • putter - dohazovací disk - je určen na finální hod do koše, má vyšší profil, snadno se drží a kontroluje, létá rovně i v malých rychlostech

Další dělení je podle letových vlastností. Let disku se dělí na dvě fáze: rychlou, kdy má disk po výhozu tendenci stáčet se zleva doprava (platí pro praváka házejícího backhandem) a pomalou, kdy se disk stáčí zprava doleva. Rozeznáváme disky:

 • stabilní (stable) - Směr letu disku se příliš nemění. Pokud je disk vypuštěn rovně s dostatečnou rychlostí, letí přímo.
 • hypostabilní (understable) - Disk se stáčí vpravo během rychlé fáze letu, po zpomalení se srovná a v závěru se stočí vlevo.
 • hyperstabilní (overstable) - Disk se stáčí vlevo i během rychlé fáze letu.

Výše uvedené platí, pokud disk vypouštíme z ruky vodorovně - let disku lze ovlivnit jeho náklonem při výhozu. Dále záleží i na gramáži - pro začátečníky jsou výhodnější lehčí disky, které jsou spíše hypostabilní a dobře se nesou po větru. Těžší disky (nad 170 g) jsou výhodnější pro silové hráče a pro hody proti větru.

Kde je sehnat?
 • Ultimo.cz
 •  User  
   Pwd:  
     
  Show Right Menu Close Menu
  NEPROPÁSNĚTE !
  Registrace: 20/05 - 4th Doubles Teplice
  Registrace: 21/06 - Vesec Open 2019
  Registrace: 9/07 - SZDL MOSTOV
  Registrace: 24/07 - KADAŇ MISTR KLUBU
  NEJBLIŽŠÍ VÝHOZ
  8/06 - Discgolfová liga Moravy a Slezska IV.
  15/06 - KADAŃ - GALAXY CHAMPIONSHIP ll
  6/07 - Discgolfová liga Moravy a Slezska V. Králíky
  VÝSLEDKY
  18/05 - Tachov
  18/05 - Discgolfová liga Moravy a Slezska III.
  1/05 - Discgolfová liga Moravy a Slezska II. Valmez
  20/04 - SZDL OSEK
  ESO ZAVĚSILI
  POSLEDNÍ SKÓRE
  ODKAZY
  FOTO   New album
  KONTAKT
  Valid HTML 4.0!\alid

  Cdisky